מהם היתרונות והחסרונות של מזון מלא?

יש האומרים שאכילת מזון מלא הוא אורח חיים שלם. זה לא רק על אכילת מזון נא או אכילת ארוחות לא מעובדות. זה על כל כך הרבה יותר. מדובר בהבאת שקיות שקיות לשימוש חוזר מודעים לסביבה כדי לארוז בהן את המצרכים שלך; מדובר ברכיבה על אופניים במקום לנסוע לעבודה; מדובר בצביעת שיער בחינה ולא בכימיקלים; מדובר על ללבוש בגדים עשויים קנבוס; מדובר בפאנלים סולאריים, הפחתת טביעת הרגל הפחמנית שלנו וקומפוסטציה בחצר האחורית. אחרים אומרים שההיצע בחנויות Whole Foods Market הוא במחיר מופקע ומוערך יתר על המידה.

ישנם יתרונות רבים לאכילת מזון מלא וטבעי. כפי שאומר יו"ר Whole Foods Market, ג'ון מאקי, "אין סיבה מהותית לכך שעסקים לא יכולים להיות אתיים, אחראיים חברתית ורווחיים". הקונים יכולים לטפוח לעצמם על השכם על שעזרו לחקלאי האורגני הקטן באמריקה, לעומת עובדים זרים ברחבי הארץ.

מי שעושה קניות ספציפית בחנויות Whole Foods יכול גם להרגיש טוב בידיעה שהשכר הנמוך ביותר לעובדים הוא 13.15$ לשעה, עם הטבות הכוללות שירותי בריאות. יתר על כן, אף מנהל לא מרוויח יותר מפי 14 מממוצע העובדים. הם גם רכשו אנרגיית רוח בשווי שנה עבור החנויות שלהם. פירות טריים, ירקות, מוצרי חלב ובשרים ללא הורמונים, חומרים משמרים, חומרי הדברה ותוספים לא טבעיים אחרים נראים כמו המרכיבים הבסיסיים ביותר של תזונה בריאה.

המחיר הוא אחת הביקורות העיקריות על Whole Foods Market, ולפעמים מכונה כלאחר יד "משכורת שלמה" בדיוק מהסיבה הזו. צרכנים בוחרים להצטרף להסכם שבו הם מוכנים לשלם כמה דולרים יותר עבור מזונות מלאים שהם מרגישים בריאים יותר, טובים יותר עבורם ומוסריים יותר.

יש מבקרים שתוהים אם ניתן להצדיק את התנועה. האם המאכלים גדלים במקום? איך נדע שאין הורמונים או תוספים במזון הזה? פרט לשאלות, התפיסה שרק חברי החברה האמידים יכולים להרשות לעצמם לקנות בחנויות הללו, מעידה על כך ששיגעון האוכל השלם והאורגני הוא אולי מעט יותר מאשר חיפוש אחר הבחנה, מעין סמל סטטוס של העשירים.

למרות שהמחירים גבוהים, שוק המזון עושה כמה דברים כדי לקדם חסכון. בעונת החגים הזו, Whole Foods הוציאה רשימת קידום מכירות של מתנות ידידותיות לסביבה שעולות פחות מ-$20. הם גם הציעו "סיורי ערך" בחנויות שלהם כדי להראות לצרכנים כיצד לחסוך כמה דולרים ולכלול טיפים נוספים לחיסכון בכסף בבלוג החברה. "היינו זריזים, ואנחנו באמת מסוגלים לעזור לקונים שלנו כשהם אולי יצטרכו לקנות עם תקציב בפעם הראשונה", אמרה דוברת Whole Foods, קייט לורי.

כתיבת תגובה