הביקורת היחידה שתצטרך אי פעם של Blade: The Series (חלק 4 מתוך 5)

סיכום מס' 2 למי ששומר על ניקוד. להב הוא גרסה דלת תקציב של באטמן, אלא שבלייד משתמש בנשק ואילו באטמן משתמש במוח שלו. בעוד שבאטמן נחשב בעיני רבים לבלש הגדול בעולם, בלייד לא יכול למצוא את עושה הרשע שלו עד שהוא מפרסם את תוכניותיו המרושעות על שער מגזין. לבאטמן יש אחוזה משוכללת, יאכטה ומטה לחימה בפשע תת קרקעי. בלייד גר מתחת לאדמה במרתף של איזו סבתא עם מחשב נייד מקולקל ומערכת אבטחה של Radio Shack. לבאטמן יש את העזרה במאבק בפשע של המשרת הנאמן שלו אלפרד (שהיה קצת בועט תחת בימיו) ורובין הפלא הילד. בלייד שכר את סוכן הנדל"ן שלו כדי לפקוח עין על המרתף שלו ועוקב אחרי הניצול היחיד של תאומי הפלא בתקווה למצוא את כרטיס הקולונל מוסטרד החמקמק מתמיד.

לבאטמן יש את הבאטמוביל. עצם השם באטמוביל מעביר צמרמורת לאורך עמוד השדרה. ללהב יש את ה-Blademobile, שמעורר צחוק, ומידה קטנה של רחמים כשהוא מגיע לרמזור עצור ומקרטע כמו מכסחת דשא שבורה. לבאטמן יש חגורת שירות שמקנאת אפילו סופרמן. בלייד חיבר פיסות זבל מחנות אייס לחומרי בניין לחולצה שלו. לבאטמן יש חליפת Batsuit שהיא פגז משוריין מודרני. אופנתי, אלגנטי ופונקציונלי, חליפת העטלף היא התגלמות הנדסה ומאבק בפשע. שמלות להב עם Garanimals גותי. לבאטמן יש את אות העטלף שמכה פחד בלב כל הפושעים ושמחה בלבם של אזרחי גות'אם. ללהב יש פנס שבור.

באטמן הוא הייצוג הסמלי של אביר מודרני המחפש את האידיאלים שיביאו לצדק, כבוד ושלום. מוכן לרכוב להגנתה של העלמה ההוגנת גות'אם בהתראה של רגע, באטמן עומד על המשמר ומוכן תמיד לתת צדק מהיר. ללהב יש פנס שבור.

בחזרה ל-TiVo אנחנו הולכים.

אנחנו מתכבדים בזווית צילום נמוכה של מארת העכביש של האיש הרע מקודם התוכנית. הבחור הרע חבק תחתונים על הקורות במהופך כדי להקל על העכביש הענק שלו שעדיין לא נראה. צוות הרעים משתמש בדבי בקר כדי לזעזע את הבטנים לשם השעשוע שלהם. בסך הכל דרך לא רעה להעביר את היום אם במקרה אתה עובד בשביל האיש הרע. אני יכול להעיד שזה נשמע קצת יותר מעניין מלבלות את זמנך בחדרון מרובע בגודל 7 רגל העשוי מחומר השואב את הצבעים שלו ממבט היסטורי של נוזלי גוף שונים. הם גוררים את אחד התחתונים.

ג'יינה חוזרת לביתו של מנהל האתר. הפעם הוא לבוש כמו שצריך במקום להיראות כמו אח מפגר של מר רוג'רס. עם זאת, הוא כל כך עסוק בלהתעלף ב-Canadian Mist שהוא לא באמת יכול לעשות יותר מאשר לספר לה על הילדים שלו או משהו. היא מקשיבה לקשקושים המטורפים שלו הרבה יותר ממני כשאני מתחילה לבדוק מה יש בערוצים אחרים. כשאנחנו מסתובבים אחורה, אנחנו סוף סוף רואים אותה שואלת איך היא יכולה למצוא את בלייד. אני מניח שהיא שמה לב שהוא עוקב אחריה כבר ימים. רמז: השתמש במראה האחורית.

התחלתי לתהות אבל אולי היא שמה לב. מנהל האתר שולף כמה גזרי עיתונים מתוך אלבום. החלק שמבלבל אותי הוא שאם היא הצליחה למצוא את מנהל האתר עם חיפוש בגוגל, למה היא לא פשוט מעלה את Blade בגוגל? נו טוב, זה לא יהיה כמעט מעניין, וזה בטוח שלבלייד הכמעט אנאלפבית לא יהיה שום דבר באתר האינטרנט שלו מלבד קובץ MIDI בלולאה, הגרפיקה של חרוט תנועה ענק והבאנר בבנייה שמזהם חצי מה מרשתת. כנראה שיהיו לו גם חלונות קופצים. מתי מנהל האתר הקשה הזה מוצא זמן להרכיב אלבום של Blade?

ג'יינה גם הפכה ילידית וגם חטפה מישהו או שיש לה השכרה מאותו מקום שבו בלייד קיבל את האופניים שלו. היא מתכוננת ברכיבה החדשה שלה, מוודאת שיש לה כדורים ומתחילה לשוטט במיקום המוזכר בכתבה בעיתון שלמנהל האתר היה באלבום הלהב האישי שלו. למישהי שלא חשבה פעמיים על לקפוץ לבית קראק קודם לכן, היא בטוח נראית כאילו היא הולכת לחרבן את המכנסיים שלה עכשיו.

מתגנבת במקום, מתרגלת את תנוחות ה-CSI שלה ומתחילה להסתובב. המקום הוא די ריקבון עירוני במיטבו. היא משתעממת בתנוחות המשטרה שלה ומפילה את השמירה שלה. זה נותן לבלייד את הפתח שהוא צריך והוא מתגנב אליה עם התגנבות הלהב המוגנת בפטנט שלו. הוא מזהיר אותה לעזוב שוב את העיר אך היא מסרבת. היא באמת רוצה למצוא את הרוצח של אחיה והיא בטוחה שבלייד יודע את התשובה. מכל הדברים שהייתי מצפה שיהיו ללהב, תשובה היא לא אחד מהם. ואז משום מקום, היא מבקשת ממנו אור של Coors. תסתכל מסביב גברת, אתה רואה מקרר?

בלייד משתעמם, משתמש באוזניות ה-T-Mobile שלו כדי להתקשר לסוכן הנדל"ן שלו. הוא מאוד לא משועשע לגלות שבלייד מסתובב עם איזה דחייה מחברי העל.

הבחור הרע בטח חוגג את חודש הפיצה הלאומי אבל עם כשרון מרושע משלו. הוא מכין סוג של תרכיז שום מטורף שהוא כל כך חזק שהוא ממיס אנשים. אני שונא לספר לאיש רע, אבל קשה מאוד לקבל עסק חוזר אם אתה ממיס את הלקוחות שלך. אולי הוא מתכנן לשלוח את זה לתחרות שלו אז הפיצות שלהם הן אלו שימיסו אנשים בזמן שהפיצה שלו תהיה בטוחה. מופרך, אבל שוב בגלל זה הוא הגאון המרושע ולא הבחור עם הפנס השבור.

בלייד לקח את ג'יינה למערת הלהב. לא שהיא לא מצאה אותו ליד המדרגות, אבל הוא לקח אותה בכל זאת. הוא מתהדר בפריצה של בובות החנות שנשארו בזמן שג'יינה צופה בסדרה מעורבת של רגשות, החל מבלבול ראוותני ועד רחמים מוחלטים. להב מעניק לאותם סמלים פלסטיים של קפיטליזם את הצליל והחבטה הנמרצת שהם ראויים להם. בלייד גם הצליח לגבש את ה-Blade-a-rang שלו מתוך מה שנראה כמו ערימה של פוגים ואמצע אחד מאותם כובעים מסתובבים. זה מבלבל דמה מפלסטיק ממש טוב.

ג'יינה מתחילה להסתובב במערת הלהב ולבדוק את ציוד הלחימה בפשע. תחילה היא רואה חולבת פרות מרק. אלוהים יודע באיזה פשע נלחם בלייד עם זה – אולי אוסטיאופורוזיס? ואז היא מוצאת סופר סורק מכוסה בכרום וקצת מתקשה לא לצחוק על בלייד ועל סוכן הנדל"ן שלו. היא עושה עבודה די טובה בלי לגחך. Blade נותן לה שבב RFID מדרגה שנייה כדי לעקוב אחריה. קצת הנהנתי לרגע, אבל הסוכן משכנע את ג'יינה ללכת לבית של "חוטיני" שהוא חייב להיות מועדון חשפנות לוהט. נראה שספייק TV אולי לא יאכזב אחרי הכל.

ג'יינה משוטטת לתוך גלריה. מה זה לעזאזל? איפה מוטות הפליז ואורות ההבזק? איזה עומס. עכשיו ג'יינה מדברת עם הבחור הרע שלא ראינו בערך שעה. הוא משוחח איתה אז אולי הוא מתכנן עוד תרגול מטרה. הם מחליפים שמות וכאלה. ואז בחור רע אומר לה שהוא יודע מי היא, אומר לה שהוא הרג את אחיה ומצביע על הפוזה של הבחור הרע שלו למקרה שהיא רוצה ללכת 10 סיבובים. מיותר לציין שהיא נעשית עוינת במהירות ורצה למכונית השכורה שלה שם היא תופסת רובה רזרבי שהרימה מלהב. להב צופה בזה דרך שבב ה-RFID או משהו. היא משאירה לו אוזניות כדי שתוכל לדבר איתו בזמן שהיא מנסה לירות בו.

בלייד קופץ על האופנוע שלו ורוכב כדי שיוכל להדביק אותה אבל הוא איטי מדי. היא עושה את הטעות הקלאסית של דיבור עם הבחור הרע כל כך הרבה זמן שהפוזה שלו מטפסת במעלה המדרגות של הבניין הבא ונותנת לה חבטה טובה. בלייד מופיע ומוצא את שבב ה-RFID שלו ומתעצבן כי הוא עדיין משלם תשלומים על הרובה והאחרון שלו.

הבחור הרע מחליט לעשות את זה מעניין על ידי החזרת ג'יינה מחוסרת ההכרה למפקדת הבחור הרע ויורה בה מלא באותו סם שבו ניסה הבלש להאשים את אחיה. כמובן, היא מתעלפת והבחור הרע עושה את הדבר של האיש הרע בכך שהוא מעיף את גופתה המסוממת מהבניין שלו. ספלאט הולך לסמור.

לפתע, הגופה שלה מסתיימת בשקית בתיבת הדואר הנכנס של חוקר מקרי המוות. דרך ללכת! כעת בלייד יחזור לחפש רמזים בדרך המיושנת. נראה שבלייד במעלה הנחל בלי החרב שלו, ואני עוד פחות משתי חבילות שישייה מהיכולת לסיים לצפות בתוכנית הזו. בשביל שפיר פוגש בלש בסגנון באטמן, הבחור הזה בלהב צפוף בערך כמו עוגת הפירות של חמותי. ותאמינו לי, אחרי עשור של כימיה מטלורגית אני יודע צפיפות. אם הכוחות המזוינים של ארה"ב יכלו לגרום לחמות לעשות כדי לפלדה את מה שהיא עושה לחיטה, אף טנק בארסנל שלנו לא ייפול טרף אפילו לחומרי הנפץ המרושעים ביותר. אתה יודע איך צ'יפס של מזון מהיר (אני יודע שאני אמור לקרוא ל-Freedom Fries) לעולם לא נרקב? מצאתם פעם מתחת למושב המכונית שלכם ואתם יודעים שהוא בן עשר שנים אבל הוא עדיין נראה כמו היום שבו הוא נוצר? תשכחו להתפעל מהמומיות המצריות, החומר הזה יחזיק מעמד אפילו מאפה הטוסטר המהולל והארמגדון הגרעיני. אני לא רוצה שיחנוטו אותי כשאני אמות, אני רוצה להיות חבוטה ומטוגנת בשמן עמוק – ככה לעולם לא ארקב ויהי מה. בורג פורמלדהיד – דלי של 1$ של מקדונלדס משובחת וויולה – אני טוב למאות שנים.

בכל מקרה, להב נמצא כנראה בקצה הספקטרום הבלשי שנכבש על ידי המפקח קלוזו ביום רע. למעשה, אני לוקח את זה בחזרה, למפקח קלוזו היו תחפושות, להב אפילו לא מחליף בגדים. המפקח קלוזו פתר פשעים, אם כי בטעות. להב כנראה תופס את קצה הספקטרום לבדו מינוס הכובע המחודד. עם ההזדמנות האחת שלו למצוא רמז שמת, נותר בלייד לשוטט בצ'אט עם סוכן הנדל"ן שלו.

על המסך, אנחנו מתכבדים באיזה סרטון MTV על חייה של ג'יינה. בסלון שלי אני מתכבד בכפתור ההרצה קדימה וכדור כסף טרי. וואו! תן לבידור להתחיל.

נראה שהבחור הרע לא היה כזה קוסם וחוקר מקרי המוות הוא קצת מטורף בעצמו. אגדס, כולם בעיר הזאת לוקחים כדורים מטופשים? ג'יינה פותחת את רוכסן תיק גופתה וממריאה לפני שמישהו יכול להבין שהיא נעדרת. אולי כוחות העל שלה לא הוגבלו להפיכה לחפצים דוממים חסרי טעם בכל זאת. כמובן, יורד גשם בחוץ אז קלע אחד לצוות הטלוויזיה של Spike. עם זאת, המתן; רק כדי להוסיף קצת מתח, בחור רע אוסף אותה במשרדו של חוקר מקרי המוות. או שהוא לא כמעט נבל צולע כמו שהתחלנו איתו, או שהוא מכסה את הבסיסים שלו בזהירות. אני יודע שאם אי פעם אשיק תוכנית להשתלט על העולם (או המיקוד שלי) לא אזרוק אנשים מהבניינים בלי צופה כדי להבטיח נחיתה נכונה. נקודה נלקחת היטב Spike TV, נקודה נלקחת היטב.

תן לנו לקחת חבילה חדשה של 6 ולהיפגש כאן בעוד כמה דקות!

כתיבת תגובה