גברים, שחררו את הפוטנציאל שלכם עם איגרוף

יותר מדי בחורים מבזבזים את זמנם בחדר הכושר בביצוע תלתלים ותרגילים אחרים כדי להיראות יפים ולעולם לא באמת מאתגרים את גופם להיות כל מה שהם יכולים להיות. איגרוף הוא אחד האימונים הטובים ביותר שיכולים לעזור להביא אותך לרמה הבאה.

תיקרע

איגרוף עשוי להיות אחת הדרכים הטובות ביותר להשיל שומן בגוף ולהישען החוצה תוך שמירה על מסת השריר. מחקרים הראו כי אימונים בסגנון אינטרוולים כמו איגרוף מצוינים לאובדן שומן ולהאצת חילוף החומרים. פעילות גופנית כמו אימוני אירובי אירוביים מסורתיים יוצרת רק עלייה בקלוריות שנשרפו במהלך האימון בפועל, שיורדת במהירות כאשר אתה מסיים את האימון שלך. אבל בגלל תופעה המכונה EPOC (צריכת חמצן עודפת לאחר אימון) יש לך עלייה משמעותית בכמות הקלוריות שאתה שורף במשך שעות לאחר סיום אימון אגרוף. מכיוון שאגרוף משתמש בסיבי שריר העווית המהירה שלך כדי לבצע חבטות מהירות ועוצמתיות שוב ושוב, הוא מעודד את הגוף שלך להחזיק בשריר ואפילו יכול להגדיל את גודל השריר שלך מה שיוביל למראה כתף רחב קרוע ולא למראה הרזה שכל כך הרבה יש לספורטאי סיבולת. לכן, אם יש לך רק כמות מוגבלת של זמן להתאמן בו, נסה להשתתף בחדר כושר אגרוף איכותי בקרבתך אשר ייתן לך תוצאות טובות יותר עבור הזמן שלך מאשר אימון אירובי מסורתי, כמו ריצה.

מהירות, כוח, סיבולת

סגנונות אימון מעטים יכולים להעניק לך את כל הספקטרום של שיפורים פיזיים שאגרוף יכול. ESPN דירג את האיגרוף כספורט הקשה בעולם בגלל כל המרכיבים שנכנסים להכנה. התכונות העיקריות הדרושות כדי להיות מתאגרף גדול הן מהירות, כוח וסיבולת. הנה רק כמה דרכים שבהן אתה משיג את התכונות הללו באמצעות אימוני אגרוף.

מהירות: באמצעות מכה בתיק או עבודת כפפות אתה דורש מהשרירים שלך לירות מהר יותר ממה שאתה רגיל. בכל פעם שאתה מכה, עליך לסובב במהירות את גופך, לירות החוצה את זרועך ולהחזיר אותה מיד לאחור. עליך להזיז את הרגליים במהירות כדי להיכנס, לצאת ולסביבת תיק או יריב. באימון אגרוף טוב, מעורבבים גם מגוון תרגילים פליומטריים ותרגילים אחרים שדורשים מהגוף שלך לנוע מהר ככל האפשר, אשר מאלצים אותך לרמות חדשות של ייצור מהירות שאולי לא חשבת שאפשר.

POWER: איגרוף מלמד אותך להשתמש בכל הגוף שלך כדי לייצר כוח מקסימלי במכה תוך אספקת אותו בצורה מדויקת, מהירה ובאיזון. הנעילה והלחיצה בסוף אגרוף היא התכווצות מאסיבית של סיבי השריר בזרועות ובכתפיים שלך שמתרחשת ברגע שאתה יוצר מגע ראשון עם המטרה שלך. המגע הזה מפעיל עומס אדיר על השרירים שלך לאורך כל הדרך משרירי החזה ועד לשרירי הגב שלך שחייבים לשאת עומס של מאות קילוגרמים של כוח כשאתה נוחת אגרוף קשה. כאשר אגרופים מועברים כהלכה, תרגיש את העבודה שהוטלה על קבוצות השרירים הללו למחרת. סיבולת: הרבה מחקרים נעשו במהלך העשורים האחרונים על היתרונות של אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה על VO2 max (מדידה של יכולת הגוף שלך לנצל חמצן). אימוני אינטרוולים כמו איגרוף הוכחו כמגדילים את ה-VO2 max מהר יותר ובאימונים קצרים יותר מאשר אירובי יציב. איגרוף הוא אימון צולב מצוין עבור אנשים העוסקים במגוון ענפי ספורט ברצינות או למטרות פנאי מכיוון שהוא עוזר מאוד להגברת הסיבולת. בסופו של יום, אגרוף הוא דרך הרבה יותר מרגשת ויעילה בזמן להכניס את האירובי שלך מאשר לרוץ על הליכון או לבלות על אופניים נייחים.

כיף ומרגש

כולנו יודעים שפעילות גופנית יכולה להיות מהנה, אבל איגרוף לצורך פעילות גופנית יכול להיות אפילו יותר כיף! בכל פעם שאתה מתאמן, אתה מקבל שחרור של אנדורפינים שגורמים לך להרגיש מוצלח וסיפוק לאחר אימון קשה. עם אגרוף, אתה מקבל את אותן רגשות, אבל יותר. לאחר אימון אגרוף קשה יש לך הרגשה של הישג כמו גם התקדמות כשאתה לומד טכניקות חדשות. ההתרגשות של לזרוק אגרופים, להסתובב, לטלטל, לארוג ולחסום אגרופים היא ריגוש עצום שממכר מאוד ותשאיר בך חשק לעוד אחרי כל אימון!

הפגת מתחים

האם אי פעם עברת יום סופר לחוץ ורק רצית שיכולת להכות במשהו? אנרגיה כזו, אם תחזיק מעמד זמן רב, עלולה להזיק לאינטראקציות שלך עם אנשים סביבך ועם האנשים הקרובים אליך, ולהשאיר אותך מתוסכל בקלות ומוכן לעוף מהידית. אנשים שהפכו את האיגרוף לחלק משגרת היומיום שלהם יכולים לשחרר את התסכול הזה כל הזמן! אם תבזבז 30 דקות עד שעה לזריקת מאות אגרופים הכי חזק ומהר ככל שאתה יכול, מוטב שתאמין שתרגיש תחושת הקלה עצומה. כשאתה מתאמן באגרוף, אתה משתמש באנרגיה הזו של תוקפנות ומעביר אותה לשקע חיובי שלא רק יגרום לך להרגיש מצוין, אלא גם להיראות נהדר!

הפעמון הסופי

אני ממליץ לך בחום לנסות אימון אגרוף בשיעור או במפגש אישי. כדי להפיק את המרב מהאימונים שלך אתה צריך ללכת לחדר כושר אגרוף איכותי ולחוות מה זה באמת אגרוף!

כתיבת תגובה